środa, 5 października 2016

Wymiana grzejników


Planując odkładany przez wiele lat remont generalny mieszkania często decydujemy się nie tylko na odświeżenie ścian, ale również wymianę grzejników. Kiedy opłaca się zastąpić stare kaloryfery nowymi?

Kiedy remont?
Większość osób decyduje się na remont centralnego ogrzewania dopiero w sytuacji, kiedy jego stare elementy są już tak zniszczone, że nie opłaca się ich naprawiać. Nie zawsze wymieniamy kaloryfery łącznie z kotłem. Zazwyczaj tego typu prace przebiegają stopniowo, na co wpływ najczęściej ma koszt takiego przedsięwzięcia. Wymiana samych grzejników jest sensowna, kiedy ze względu na nowe ocieplenie domu zmienia się zapotrzebowanie na ciepło. Zwykle okazuje się wtedy, że stare kaloryfery są zbyt mocne jak na nowe warunki. Podczas wymiany konieczne jest zamrażanie rur, co umożliwi usunięcie starego grzejnika. Usługi hydrauliczne Warszawa zazwyczaj uwzględniają tego typu prace, dlatego zamówiona przez nas firma z pewnością będzie dysponowała odpowiednim sprzętem.

Jak wybierać grzejniki?
Stare grzejniki żeliwne wymieniane są nierzadko również z powodów estetycznych. Skorodowane, ciężkie i chropowate kaloryfery zastępowane są przez te bardziej nowoczesne, które dodatkowo ułatwiają sterowanie instalacją ogrzewania centralnego. Podczas remontu bardzo często kierujemy się przede wszystkim wyglądem nowych sprzętów i urządzeń, które zastąpić mają te używane dotychczas. Dotyczy to również grzejników. W tym przypadku jednak od względów estetycznych ważniejsze są te praktyczne. Nowy kaloryfer powinien mieć odpowiednią wielkość, aby możliwe było zamontowanie go w miejscu po poprzedniku. Innym ważnym aspektem jest jego moc, która musi wystarczyć na ogrzanie całego pomieszczenia. Ważnymi kryteriami, które powinny decydować o naszym wyborze, jest również materiał, z jakiego wykonane zostały grzejniki; a także ich konstrukcja i pojemność wodna. To właśnie te elementy decydują w głównej mierze o tym, czy nowe kaloryfery zapewnią mieszkańcom komfort i ciepło na odpowiednim poziomie, dlatego nie można ich pomijać podczas poszukiwania grzejników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz